EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-01-2022 21:59   Güncelleme : 27-01-2022 21:59

6 milyar liralık yolsuzluğun yapıldığı ihale belli oldu

Kılıçdaroğlu’nun iddia ettiği, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile hazineden 6 milyar TL’nin 5’li çeteye aktarıldığı ihalenin nereye ait olduğu belli oldu.

6 milyar liralık yolsuzluğun yapıldığı ihale belli oldu

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın NTV canlı yayınına çıkacağı saatte Twitter’dan ‘önemli bir konu’ hakkında bilgi vereceğini paylaşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6 milyar liralık yolsuzluk belgelerini açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından konuyla ilgili açıklamasında, “Sevgili halkım, bu akşam saat 22.00’de önemli bir konu hakkında size bilgi vereceğim. Burada buluşmak üzere…” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasında, “AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL’nin 5’li çeteye peşkeş çekildiğini” ifade etti.


“İHALENİN NEREYE AİT OLDUĞU BELLİ OLDU”
Gazeteci Ozan Gündoğdu, CHP Lideri’nin bahsettiği ihalenin Bursa Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi ihalesi olduğunu savundu. Gündoğdu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

AdminAdmin