FATİH HABERLERİ
Giriş Tarihi : 16-12-2020 10:01   Güncelleme : 16-12-2020 10:04

4-B'li Diyanet çalışanları: “Hakkımız olan kadroyu istiyoruz”

4-B’li (sözleşmeli ) Diyanet çalışanları için Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e mektup yazarak "Hakkımız olan kadroyu istiyoruz" dedi.

4-B'li Diyanet çalışanları: “Hakkımız olan kadroyu istiyoruz”

Milli Gazeteden Ahmet Seslinin haberine göre; Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, uzun bir süredir mağduriyetleri giderilmeyen ve haklarını almak için mahkeme kapılarına başvuran 4-B’li (sözleşmeli ) Diyanet çalışanlarının kadro taleplerinin bir an önce gerçekleştirilmesi için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e mektup yazdı.

KAZANILMIŞ HAKLARIMIZI NEDEN ALAMIYORUZ?
Sayıları 17 bini bulan  4-B  sözleşmeli çalışan Diyanet personelinin hakkı olan 4-A kadrosuna bir an önce geçme talebi kaydedilen mektupta, “Kanunen 4-A kadrolu çalışma hakkını kazanan 17 bin Diyanet personelimiz neden kazanılmış haklarını alamıyorlar? Pandemi sürecindeyiz, her tarafta salgın riski yaşanıyorken arkadaşlarımızın mağduriyetleri neden giderilmiyor?” ifadelerine yer verildi.

VAR OLAN KADRO AÇIĞI
Diyanet İşleri Başkanlığı’nda kadro açığı olduğunun altı çizilen mektupta, “Gelin kadrolarını bekleyen çalışanların kadrolarını verin. Hem mağduriyetleri giderin hemde kadro açığını tamamlayın. Bu vesile ile Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül’e çağrımızı yinelemek istiyorum. Din görevlilerimizin sesini duyun, kadro talebimizi Bakanlar Kurulu’nda gündeme getirmenizi talep ediyoruz. Anayasa’nın eşitlik ve sosyal adalet ilkelerinin hayat bulması için geçmişte olduğu gibi günümüzde de  kadro bekleyen kardeşlerimizin bir an evvel haklarını almaları artık bir zorunluluktur” denildi.